Threads’e Yeni Özellikler Geldi!

Sıradaki içerik:

Threads’e Yeni Özellikler Geldi!

e
sv

İnternet Devinde İnternetsiz Çalışma Dönemi Başladı!

260 okunma — 21 Temmuz 2023 11:43

Teknoloji dünyasının devlerinden Google, alışılmadık bir adım atarak bazı çalışanlarının internet erişimini tamamen kapatma kararı aldı. Google gibi bir internet devinde çalışıp işinizi yaparken internet erişimine sahip olamamak oldukça şaşırtıcı bir durum.

CNBC’nin bildirdiğine göre, Google, belirli sayıdaki çalışanı için pilot bir program başlattı ve çalışanların iş masaüstü bilgisayarlarında genel internete doğrudan erişimi olmayacak. Google program kapsamında, dahili web tabanlı araçlar ve Google’a ait web siteleri dışında, belirli masaüstlerinde internet erişimini tamamen devre dışı bırakacak. İşleri için internete ihtiyaç duyan bazı çalışanlara istisnalar yapılabileceği belirtildi.

Program kapsamında bazı çalışanların kendi yazılımlarını yüklemek veya yönetici komutlarını çalıştırmak gibi daha yüksek düzeyli görevler yapmasının da yasaklanacağı aktarıldı.

Google sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, yeni programın doğrulanmadığı Google ürünlerinin ve kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için güçlü önlemler aldığı ifade edildi. Google, siber saldırılara karşı dahili sistemlerini güçlendirmeye yönelik düzenli araştırmalar yaptığını belirtti.

Güvenlik endişelerinin günümüzdeki teknoloji şirketlerinin öncelikleri arasında yer aldığını bir kez daha gösteriyor. Google’ın pilot programının sonuçları, diğer teknoloji şirketleri tarafından da yakından takip edilecek ve benzer önlemlerin yaygınlaşıp yaygınlaşmayacağı merak konusu olacak. Çalışanların ve kamuoyunun önlemleri kişisel özgürlüklerle nasıl dengelediği konusundaki endişeleri, şirketlerin adımları atarken dikkat etmeleri gereken önemli bir husus olarak öne çıkıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli