Fiat Egea Limited Özel Serisi Artık Türkiye’de!

Sıradaki içerik:

Fiat Egea Limited Özel Serisi Artık Türkiye’de!

e
sv

Grand Theft Auto 5 Satışları Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

154 okunma — 03 Ekim 2023 23:59

Grand Theft Auto 5, Rockstar Games’in efsanevi serisinin en önemli oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. Ağustos ayı itibarıyla oyunun satışları, tüm zamanların en yükseğine ulaştı ve 185 milyon kopyayla dünya çapında bir rekor kırdı.

Oyunun Arkasındaki Sırlar

GTA 5’in bu denli büyük bir başarıya ulaşmasının arkasında birkaç faktör bulunuyor. Öncelikle modlanabilir yapısı ve çok oyunculu özelliği olan Grand Theft Auto Online, oyunun popülerliğini artırdı. Bunun yanında oyunun sahip olduğu 7 rekor, GTA 5’in ne kadar sevildiğini ve ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor.

Grand Theft Auto 5 Satış Tablosu

GTA 5 haricinde GTA serisinin genel satış rakamları da göz kamaştırıyor. Serinin toplam satışı 405 milyon kopyayı aşmış durumda. Rockstar Games, devam eden 5 milyonluk satış serisini sürdürebilmeyi başardı. Ayrıca belirtmekte fayda var ki GTA 5, 5 Temmuz’da Xbox Game Pass’e eklendi. Ancak bu satışlar ve mikro işlem gelirleri çeyrek raporuna dahil edilmedi!

Bütün bu başarıları göz önünde bulundurduğumuzda Grand Theft Auto 5’in popülerliğini uzun bir süre daha koruyacağını söylemek yanıltıcı olmaz. Ancak Rockstar Games, GTA 6‘nın hazırlıklarına başlamış bile. Ne yazık ki, yeni oyunun çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi henüz paylaşılmadı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli