Google Chrome’da Yapay Zeka Sekmeleri Organize Edecek!

Sıradaki içerik:

Google Chrome’da Yapay Zeka Sekmeleri Organize Edecek!

e
sv

GTA 6 Görsel Deneyimini Değiştirecek!

165 okunma — 12 Ekim 2023 00:20

GTA 6, grafiksel kalitede büyük bir adım atıyor. Rockstar’ın önceki oyunlarından olan Red Dead Redemption 2’den bile daha etkileyici görsellere sahip olacağı düşünülüyor. Bu, Grand Theft Auto serisinin nasıl bir evrim geçirdiğini gösteriyor. Fakat bilgileri Fransız kaynak Rockstar Mag’den öğreniyoruz. Bu yüzden bu bilgileri kesin olarak kabul etmeden önce şüpheyle yaklaşmakta da fayda var.

Yenilikçi RAGE Motoru

GTA 6’yı canlandıracak olan RAGE motorunun yeni sürümü oyunun fizik, zaman algısı, render kalitesi ve yapay zeka gibi unsurlarda ciddi iyileştirmelere gitmesini sağlayacak. Rockstar Games, mevcut oyun standartlarını aşmayı hedefliyor. 

Özellikle su fiziğinin nasıl işleyeceğine dair bilgiler oldukça dikkat çekici. Rockstar’ın bu konuda gerçek zamanlı hesaplamalarla devrim niteliğinde bir sistem tasarladığı söyleniyor.

Daha Gerçekçi Araç Fiziği ve Işıklandırma

Araç dinamiklerinde de GTA 6, önceki oyunlara göre büyük bir sıçrama yapacak. Özellikle araç poligon sayısındaki artış sayesinde, oyun içinde daha doğru deformasyonlar ve gerçeğe yakın kazalar yaşanacak. 

Ayrıca araçların aldığı hasarın, araçların yol tutuşunu da etkilemesi bekleniyor. GTA 6, fiziksel olarak simüle edilmiş ışıklandırma ile seride bir ilk olacak ve Vice City’nin gece hayatını daha gerçekçi bir şekilde temsil edecek. Oyunun hava durumu sistemi de oldukça etkileyici. Hava koşullarının oyun içi deneyimi derinden etkileyeceği ve bu özelliğin serinin önceki oyunlarına göre çok daha gelişmiş olacağı belirtiliyor.

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Tüm bu bilgilerin ışığında GTA 6’nın Ekim 2023’te duyurulması ve 2024’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak bu tarihler, henüz kesinleşmiş değil!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli