Redmi 13C’nin Özellikleri ve Kutu Açılış Videosu!

Sıradaki içerik:

Redmi 13C’nin Özellikleri ve Kutu Açılış Videosu!

e
sv

Grand Theft Auto 6: Yepyeni Animasyon Teknolojisi

121 okunma — 01 Kasım 2023 05:06

en çok konuşulan oyunlarından biri olan GTA 6, gelişmiş animasyon teknolojisiyle oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyun dünyasını bir adım daha ileriye taşıyacak gibi görünüyor.

Rockstar Games’in Devrim Yaratacak Patenti

Reddit kullanıcısının keşfettiği, Take-Two Interactive‘in dosyaladığı patent, oyunun animasyonları konusunda önemli ipuçları veriyor. Bu patentle ortaya çıkan sistem, animasyonların daha gerçekçi ve çeşitli olmasını sağlayacak. Yani oyun içerisindeki karakterler ve NPC’ler, yaşadıkları deneyimlere göre farklı tepkiler verebilecekler.

Karakter hareketlerinin hava durumu, yaralanmalar veya enerji seviyeleri gibi etmenlerle değişkenlik göstermesi, oyunun çok daha dinamik bir yapıya kavuşmasını sağlayacak.

Rockstar Games GTA 6

Animasyonlarda Doğal Birleştirme Tekniği

Tobbelobben30 adlı kullanıcı, patentle ilgili paylaştığı bilgilerde, karakter hareketlerinin temel yapı taşlarından oluşan bir kütüphaneyi temsil ettiğini ifade ediyor. Bu yapı taşları, farklı senaryolarda, farklı şekillerde birleştirilerek oyunun çok daha canlı ve gerçeğe yakın bir atmosfere kavuşmasını sağlıyor.

Böylece bir karakterin yağmur altında yürümesi, yorgun hissetmesi veya bir yaralanma durumunda farklı hareketler sergilemesi gibi senaryolar, doğal animasyon birleştirmeleriyle gerçekçi bir şekilde sunuluyor.

GTA 6, Red Dead Redemption 2’yi Geçebilir Mi?

Red Dead Redemption 2, 2018’de çıktığında animasyon teknolojisiyle büyük beğeni toplamıştı. Ancak GTA 6’nın bu alandaki yenilikleri, onu da geride bırakma potansiyeline sahip. Fakat Grand Theft Auto 6’nın ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor. Oyun dünyası, Ekim 2023’te bir fragmanla tanışmayı umuyordu, ancak bu beklenti henüz karşılanmadı!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli