Yeni iPad Modelleri 17 Ekim’de Geliyor!

Sıradaki içerik:

Yeni iPad Modelleri 17 Ekim’de Geliyor!

e
sv

Youtube, Reklam Engelleyicilere Karşı Sert Bir Tavır Aldı!

116 okunma — 17 Ekim 2023 01:25

Youtube, son yıllarda reklam konularında gelen yoğun eleştirilere karşın platformda bir dönüşüme gitmeye karar verdi. Dijital dünyanın en popüler video paylaşım platformlarından biri olan Youtube, artık kullanıcılarının reklam engelleyici eklentilerine göz yummayacağını açıkladı. Bu karar, platformun gelir modelinin temelini oluşturan reklamların, kullanıcı deneyimini zedeleme noktasına gelmesiyle alındı.

Youtube Kullanıcılarına Uyarı: Reklam Engelleyici Kapatın!

Reklam engelleyici eklentileri kullananlar artık Youtube’da bir uyarı mesajıyla karşılaşıyorlar. Youtube, bu kullanıcılara ya Premium aboneliğe geçmeleri ya da reklam engelleyici eklentisini kapatmaları konusunda bir yönlendirme yapıyor.

Youtube’un reklam engelleyicilere yönelik uygulamaları artık Türkiye’de de aktif. Bazı kullanıcılara 3-4 video izleme hakkı tanırken bazı reklam engelleyicilere ise hiç izin vermediği görülüyor. Ancak bu duruma dair farklı kullanıcı deneyimleri de bulunuyor; bazı kullanıcılar, herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmadıklarını belirtiyorlar.

Youtube’un, reklam engelleyicileri tamamen devre dışı bırakma yolundaki çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Platformun bu yönde atacağı adımlar merakla bekleniyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli