Dijital Oyun Kültürü Oyunlaştırma, Topluluklar ve Identite

Sıradaki içerik:

Dijital Oyun Kültürü Oyunlaştırma, Topluluklar ve Identite

e
sv

YouTube Para Kazanma Şartlarını Tamamen Değiştiriyor! İçerik Üreticilere Müjde !!

2994 okunma — 23 Haziran 2023 01:36

YouTube, para kazanma programına katılım şartlarını daha ulaşılabilir hale getirmek amacıyla revize ediyor. Shorts için gereken şartlar yüzde 70, abone sayısı için ise yüzde 50 oranında düşürülüyor.

Kazanç potansiyeli yüksek bir platform olan YouTube, içerik üreticilerini daha fazla teşvik etmek için politikalarını yeniden gözden geçiriyor. YouTube uzun bir süredir para kazanma ortaklığı için sıkı kurallar getirmekte ve bu standartları yüksek tutmaktaydı.YouTube bu yıl, şirket politikalarında bazı esneklikler sunmaya başlıyor. YouTube, kazanç şartlarında dikkat çeken değişiklikler yapıyor.

YouTube Kazanç Şartlarına Yeni Bir Yaklaşım Getiriyor
YouTube para kazanma ortaklığına katılmak için en az 1000 abone ve son bir yılda en az 4000 saatlik video izlenmesi veya son üç ayda 10 milyon Shorts izlenmesi gerekmekteydi. Bu hedef, yeni içerik üreticileri için oldukça zorlayıcı olabiliyordu.

Yeni stratejiye göre, abone sayısı için minimum 500 şartı getiriyor ve yarı yarıya düşüş anlamına gelmektedir. İzlenme şartları açısından son bir yılda en az 3000 saatlik video izlenmesi veya son üç ayda en az 3 milyon Shorts izlenmesi gerekmeydi. Özellikle Shorts izlenmelerine sağlanan yüzde 70’lik kolaylık içerik üreticileri için olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

YouTube Yeni Şartları: İlk Kullanıcılar Kimler Olacak?
Bu yenilikler ilk olarak ABD, İngiltere, Kanada, Tayvan ve Güney Kore’de kullanıma sunulacak daha sonra ise kısa bir süre içinde programın uygulandığı tüm ülkelerde geçerli olması planlanmakta. YouTube yeni atılımıyla içerik üreticilerinin daha fazla çaba sarf edeceğini ve platformda daha kaliteli içeriklerin üretileceğini düşünüyor.

YouTube’un yeni kazanç politikası içerik üreticileri için olumlu bir haber olarak karşılanıyor. Esnek ve ulaşılabilir hedefler özellikle yeni ve daha küçük kanallar için bir motivasyon kaynağı olacak. YouTube platformuna dahil olmasını ve böylece daha geniş bir içerik çeşitliliğinin ortaya çıkmasını sağlayabilir. Peki siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli