Samsung, Galaxy S21 FE’yi Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor!

Sıradaki içerik:

Samsung, Galaxy S21 FE’yi Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor!

e
sv

Tesla’nın Şarj Standardına Volvo da Katılıyor

157 okunma — 03 Temmuz 2023 00:11

Tesla’nın şarj standardına geçme trendi, otomobil üreticileri arasında hızla yayılmaya devam ediyor. Volvo da trende katılan son şirketlerden biri oldu. Volvo, Tesla’nın Kuzey Amerika Şarj Standardı (NACS) şarj konektörünü kullanmaya başlayacağını duyurdu.

Volvo, 2025 yılından itibaren üretilecek elektrikli araçlarında Tesla’nın NACS şarj konektörünü kullanacak. Volvo müşterileri önümüzdeki yıldan itibaren Tesla’nın Supercharger ağına da erişim elde edecek. Müşteriler, Volvo Cars uygulaması aracılığıyla şarj noktalarını bulabilecek ve 2024’ün ilk yarısından itibaren bir adaptör kullanarak Supercharger ağına erişebilecekler.

Volvo, 2025 yılında CCS’den NACS’ye geçtikten sonra CCS şarj konektörüne sahip olan müşterilerine bir adaptör sağlayarak Tesla’nın Supercharger’larını kullanma imkanı sunacak. Adaptörün ücretsiz olup olmayacağı veya maliyetinin ne olacağı henüz açıklanmadı.

Volvo Cars CEO’su Jim Rowan, Tesla’nın şarj standardını benimsemenin şirketin 2030 yılına kadar tamamen elektrikli olma hedefinin önemli bir parçası olduğunu belirtti. Şirket, elektrikli araç kullanımını teşvik etmenin önündeki büyük engellerden birinin kolay ve uygun şarj altyapısı olduğunu anlaşma ile Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Meksika’daki Volvo sürücülerinin engeli aşacağını belirtti.

Volvo, Tesla’nın şarj standardını benimseyen son otomobil üreticisi olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz ay, Rivian ve GM de Tesla ile NACS şarj konektörünü benimsemek ve Supercharger ağına erişim elde etmek için anlaşmalar yapmışlardı. Trende katılmayan otomobil üreticileri ise müşterilerine açıklama yapmakta zorlanabilirler, çünkü elektrikli araç kullanıcıları için uygun ve kolay şarj altyapısı giderek önem kazanmaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli