Müzik Yayıncıları Twitter’a 250 Milyon Dolarlık Telif Hakkı Davası Açtı

Sıradaki içerik:

Müzik Yayıncıları Twitter’a 250 Milyon Dolarlık Telif Hakkı Davası Açtı

e
sv

Squarespace, Google Domains’i Satın Aldı: Geçiş Süreci ve Müşteri Desteği Hakkında Detaylar

191 okunma — 17 Haziran 2023 16:10

Squarespace, Google ile varlık satın alma anlaşması imzaladığını açıkladı. Google Domains üzerinde barındırılan 10 milyon alan adını içerirken, milyonlarca Google Domains müşterisini ilgilendiriyor.

Google Domains’deki tüm alan adı kayıtlarını ve bunlarla ilişkili müşteri hesaplarını satın almak üzere adımlar atmıştır. Squarespace bugün yaptığı duyuruyla Google ile varlık satın alma anlaşması imzaladığını duyurmuştur.

Google Domains üzerinde barındırılan 10 milyon alan adını içermekte olup, milyonlarca Google Domains müşterisini etkilemektedir. Bloomberg’ün şirkete yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Squarespace, Google Domains için 180 milyon dolar ödeme yapmayı planlamaktadır. Anlaşma gereği, Google Domains kapanacak ve bir geçiş sürecine girerek varlıklarını Squarespace’e satacak.

Google, 2014 yılında başlatılan Google Domains hizmetini, odaklanmayı sürdürebilmek amacıyla satmayı tercih ettiğini belirtmektedir. 2022 yılında beta sürümünden çıkan Google Domains, HTTPS ve üst seviye domainler olan TLD’lerin savunucusu olarak konumlandırılmıştı.

Google Ticari Alışveriş Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Matt Madrigal’in açıklamasına göre, Google Domains ekibi, müşterilerin sorunsuz bir geçiş yapabilmeleri için gerekli desteği önümüzdeki aylarda sağlayacaktır. Squarespace, domain yönetimi ve satın alma konusunda entegre bir hizmet sunarken, müşterilerin online varlıklarını oluşturabilmeleri için gereken araçları da sağlayacaktır. Squarespace, tamamlanan satın almanın ardından mevcut Google Domains müşterilerinin yenileme ücretlerini en az 12 ay süreyle karşılayabileceğini belirtmiştir. Google Domain’lerinin işleyişinde herhangi bir kesinti beklenmemektedir. Geçiş süreci boyunca ve sonrasında, domain kullanımında herhangi bir sorun yaşanmayacak. Kullanıcılar sadece Squarespace müşterisi olarak devam edeceklerdir.

Squarespace, Google Domains üzerinden hizmete kaydolan Google Workspace müşterilerine faturalandırma ve destek hizmetleri sunacaktır. Müşteriler istedikleri zaman domain hesaplarında değişiklik yapmaya devam edebileceklerdir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli