Glassdoor’a Göre En Mutlu 10 Teknoloji Şirketi

Sıradaki içerik:

Glassdoor’a Göre En Mutlu 10 Teknoloji Şirketi

e
sv

Microsoft Çalışanlarına Zam Yapmayacak

538 okunma — 11 Mayıs 2023 10:47

Microsoft 2023 yılı için çalışanlarına zam yapmayacağını açıkladı. Şirketin CEO’su Satya Nadella, çalışanlara gönderdiği e-posta ile 2023 yılında çalışma şartlarını belirlediğini duyurdu.

Nadella yapay zekanın yeni çağında büyük platform değişikliğine öncülük ettiklerini ve bunu dinamik ve rekabetçi ortamda yaptıklarını belirtti. Geçen yıl piyasa koşullarına ve şirket performansına bağlı olarak ücretlere yaptıkları artışları hatırlatan Nadella, bu yıl ekonomik koşulların farklı olduğunu ve tam zamanlı çalışanlar için maaş artışı yapılmayacağını açıkladı. Saatlik çalışanlar için maaş artışı yapacaklarını belirtti.

İkramiyelerin devam edeceğine işaret eden Nadella, şirketi uzun vadeli başarıya hazırlamak için bu kararın gerekli olduğuna inandıklarını vurguladı.

Microsoft’un bu kararının birçok çalışanını hayal kırıklığına uğratabileceği aşikar. Ancak şirketin zorlu ekonomik ortamda hareket etmek zorunda kaldığı gerçeği de göz ardı edilemez. Microsoft gibi büyük şirketin çalışanlarını memnun etmek için aldığı kararlar, sektördeki diğer şirketler için de örnek oluşturabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli