iPhone 15 Serisinde 5G Performansı

Sıradaki içerik:

iPhone 15 Serisinde 5G Performansı

e
sv

Apple Üzdü: iOS 17’de şimdi de WiFi sorunu yaşanıyor!

102 okunma — 11 Ekim 2023 05:30

Apple’ın son zamanlarda piyasaya sürdüğü iOS 17 güncellemesi, beklenenden farklı bir şekilde gündeme oturdu. Özellikle iPhone XS ve sonrası modellerde meydana gelen WiFi sorunları kullanıcıların tepkisine sebep oluyor. Bu sorunlar hakkında Apple’dan henüz bir düzeltme veya açıklama gelmedi!

iOS 17’de WiFi Sorunu Çıktı!

Kullanıcılardan gelen bilgilere göre bu WiFi problemi, herkesi etkilemiyor. Ancak etkilenenler için durum oldukça can sıkıcı. Cihazlarını WiFi ağına başarılı bir şekilde bağladıklarını gören kullanıcılar, ne yazık ki veri aktarımı konusunda sorun yaşıyorlar. Yani cihaz, WiFi ağına bağlı gibi gözükse de aslında herhangi bir internet bağlantısı olmuyor. İlginç bir şekilde aynı ağa bağlı olan diğer cihazlarda herhangi bir sorun olmadığı bildiriliyor.

Kullanıcılar Sorun Hakkında Ne Diyor?

Sosyal medya platformları, özellikle X ve Reddit, bu sorun hakkında yapılan paylaşımlarla dolup taşıyor. Kullanıcılardan bazıları, WiFi kanal aralığını değiştirerek (20 MHz, 40 MHz veya 80 MHz) bu sorunun üstesinden geldiklerini belirtiyorlar.

Diğer bir kesim ise iPhone üzerinde uçak modunu aktifleştirip kısa bir süre sonra devre dışı bırakmanın problemi çözdüğünü aktarıyor. Ancak bu sorunun ne kadar yaygın olduğu veya sadece belirli bir kullanıcı grubunu mu etkilediği konusunda net bir bilgi yok.

Bu yaşanan WiFi sorunuyla ilgili Apple’dan resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Kullanıcılar, bu sorunun farkında olup olmadığını ve ne zaman bir düzeltme yayınlayacaklarını merakla bekliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli