Windows 12 Çıkış Tarihi Açıklandı!

Sıradaki içerik:

Windows 12 Çıkış Tarihi Açıklandı!

e
sv

iPhone 15 Serisinde 5G Performansı

151 okunma — 10 Ekim 2023 02:40

Apple’ın en yeni modeli iPhone 15 Pro, daha iyi 5G deneyimi için Qualcomm’un X70 modemine geçiş yaptı. Bu gelişme sadece Pro modeliyle sınırlı kalmıyor. iFixit ekibinin yaptığı incelemeler sonucunda iPhone 15 ve 15 Plus modellerinde de aynı modem teknolojisinin tercih edildiğini gözler önüne serdi.

iFixit İncelemesi: iPhone 15’te Neler Var?

Son zamanlarda iFixit ekibi, iPhone 15 Pro’nun kamerasına odaklanarak detaylı bir inceleme gerçekleştirdi. Shahram Mokhtari liderliğindeki bu incelemeye göre, Apple, önceki Pro modelinin anakartını bu yılın standart modellerine eklememiş. iPhone 15 standart modellerinin de Pro modelleriyle eş değer bir donanım kapasitesine sahip olduğunu gösteriyor. iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Pro Max modellerinin hepsi Qualcomm’un X70 modemini kullanıyor. Geçen yılın iPhone 14 serisi Qualcomm X65 modem ile gelmişti.

Qualcomm Modemle 5G Performansı Hızlandı!

Peki Qualcomm X70 modem kullanıcılara ne sunuyor? 5G hız ve performansında dikkate değer gelişmelere imza atıyor. Yapılan son testlere göre iPhone 15 serisi, eski modellere göre %24’e kadar daha hızlı 5G hızlarına ulaşabiliyor. Ancak X70 modem sadece hızla sınırlı değil. Enerji tüketimini en aza indirirken, zorlu şartlarda bile daha iyi bir 5G performansı sunuyor.

Apple ve Qualcomm İş Birliği

Qualcomm’un yaptığı açıklamalara göre bu iş birliği yakın gelecekte de sürecek. Apple, iPhone modelleri için en az 2026 yılına kadar Qualcomm’un 5G modem teknolojilerini kullanmaya devam edecek.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli