Spotify, Sanatçılara Yeni Özellik Tanıttı!

Sıradaki içerik:

Spotify, Sanatçılara Yeni Özellik Tanıttı!

e
sv

Xbox Mobile Store Geliyor: Tarih Açıklandı!

119 okunma — 18 Ekim 2023 18:21

Microsoft’un oyun sektöründeki dev adımlarını takip edenler için Xbox Mobile Store‘un gelişi büyük bir sürpriz olmadı. Uzun zamandır dedikodusu dolaşan ve oyunseverlerin merakla beklediği bu dev adım için resmi bir tarih açıklandı.

Xbox Mobile Store: Mobildeki Yeni Rakip

Xbox Mobile Store, Microsoft’un oyun pazarındaki yerini daha da genişletme stratejisinin bir parçası. Mart ayında Xbox başkanı Phil Spencer hem masaüstünde hem de mobilde aktif olma arzularını belirtti. Ancak bu büyük hamle için Activision-Blizzard ile yapılan devasa 68,7 milyar dolarlık anlaşmanın tamamlanmasını beklemek gerekiyordu.

The Verge yazarı Tom Warren, Iron Lords Podcast’inin son bölümünde Xbox Mobile Store hakkında önemli bilgiler verdi. Yeni anlaşmayla birlikte mobil pazarın ne kadar değerli olduğuna dikkat çekti. Ayrıca Xbox Mobile Store’un gelecek yıl hedeflendiğini söyledi. Ne var ki, mağazanın hangi oyunları destekleyeceği ya da ne gibi yenilikler sunacağı hala merak konusu.

Warren, Apple’ın iPhone 15 Pro’da sunduğu Resident Evil Village gibi oyunlarına değinerek, “Mobil oyun pazarı daha çekici bir hale gelebilir ve sadece bulut oyunlarına değil, aynı zamanda yerel oyunlara da ev sahipliği yapabilir.” diye belirtti.

Activision Blizzard, Diablo Mobile, Call of Duty: Mobile ve Candy Crush Saga gibi popüler oyunlara sahip. Xbox Cloud Gaming’in de varlığı düşünüldüğünde, Microsoft’un mobil oyun pazarına güçlü bir şekilde giriş yapmaya hazırlandığı anlaşılıyor. Fakat bu heyecan verici gelişmenin tüm detayları için 2023 yılını beklemek zorundayız.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli