BİOS Güncelleme Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar?

Sıradaki içerik:

BİOS Güncelleme Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar?

e
sv

Yolculukta Yeniden Şekillenen Deneyim: Google Haritaların Zekasıyla Tanışın!

115 okunma — 30 Ekim 2023 22:57

Google, Haritalar uygulamasını kullanıcılara daha kapsamlı ve etkili bir deneyim sunmak için yeni yapay zeka destekli özelliklerle donatıyor. Bu yenilikler arasında daha kolay navigasyon ve daha doğru arama sonuçları gibi kullanıcı dostu özellikler bulunuyor. Önceden tanıtılan Üç Boyutlu Görünüm özelliği ise sınırlı şehirler için mevcuttu, ancak şimdi desteklenen şehir sayısı genişletiliyor.

 

Google Search Benzerliği

Google, Haritalar’ın arama fonksiyonunu, Google Search’deki arama sonuçlarına benzeterek kullanıcılara daha etkili sonuçlar sunmayı hedefliyor. Böylece belirsiz arama sonuçlarında bile kullanıcıya daha isabetli sonuçlar sağlanıyor.

Google Haritalar’ın gelecekte daha görsel ve üç boyutlu bir deneyim sunacağını belirten Haritalar bölümünün başkanı Chris Philips, aynı zamanda kullanıcılara toplu taşıma ve bisikletle seyahat gibi çevreci çözümlere yönlendirme yapacaklarını belirtiyor.

Google haritalar ile Search benzerliği

Haritalar ekibi lideri Miriam Daniel, kullanıcıların yüklediği milyarlarca fotoğrafın yapay zeka ile analiz edilerek arama sonuçlarını geliştirdiklerini belirtiyor. “Nöral Işıma Alanları” adlı yapay zeka teknolojisi ile 360 derecelik fotoğraflar oluşturuluyor.

Şarj İstasyonu Bilgileri

Google Haritalar, elektrikli araç kullanıcıları için şarj istasyonlarının çalışma durumu, uyumluluk durumu ve şarj hızı gibi bilgileri sunuyor. Otomobil üreticilerine yönelik API’ler de geliştiriliyor.

Bu yılın başında duyurulan Üç Boyutlu Görünüm özelliği de artık kullanımda. Bu özellik, 15 farklı şehirdeki Android ve iOS kullanıcıları için mevcut. Ayrıca, “Canlı Görünüm ile Arama” özelliği “Haritalar’da Lens” adıyla yeniden markalanıyor.

Google Haritalar'da yapılan yenilik

Google Haritalar’da yapılan yeniliklerle güncellenmiş renkler, daha gerçekçi bina görselleri ve iyileştirilmiş şerit bilgileri sunulacak. Bu özellikler 12 farklı ülkede aktif olacak. Ayrıca, hız sınırı bilgileri 20 yeni ülkede kullanıcılara sunulacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli