İnternet Hız Testi (Speed Test) Nedir?

Sıradaki içerik:

İnternet Hız Testi (Speed Test) Nedir?

e
sv

Windows 10’a Copilot Yapay Zekası Geliyor!

97 okunma — 18 Kasım 2023 00:04

Windows 10 Copilot, Microsoft’un yapay zeka alanındaki en yeni atılımı olarak karşımıza çıkıyor. Windows 10 işletim sistemine entegre edilen bu gelişmiş yapay zeka aracı, kullanıcı deneyimini kökten değiştirmeye hazırlanıyor. Peki, Windows 10 Copilot nasıl bir yenilik getiriyor ve kullanıcılara neler sunuyor? İşte ayrıntılar…

Windows 10 Copilot’un Özellikleri

Windows 10 Copilot, esasen Windows 11’deki işlevselliğe benzer şekilde çalışıyor. Yan pencerede yer alan bu araç, masaüstü içeriğiyle çakışmadan veya açık pencereleri etkilemeden çalışacak şekilde tasarlanmış. Yapay zeka aracılığıyla Windows özelliklerini yönetmek, belgelerle etkileşim kurmak ve hatta Dall-E 3 sayesinde görseller oluşturmak mümkün olacak.

Windows 10 Copilot'un Özellikleri

Windows 10 Copilot, kullanıcıların bilgisayarları üzerinde daha etkili ve verimli çalışmalarını sağlayacak bir dizi özellik sunuyor. Yeni yapay zeka uygulaması kullanıcılara, bilgisayarlarını sesli komutlar veya yazılı istemlerle daha kolay kontrol etme imkânı tanıyor. Her ne kadar gelişmiş özelliklere sahip olsa da hala bazı işlemler için manuel tıklamalar gerekiyor.

Windows 10 Copilot Ne Zaman Gelecek?

Microsoft, Windows 10 Copilot’u öncelikle Kuzey Amerika, Asya ve Güney Amerika’nın bazı bölgelerinde ön gösterime sunmayı planlıyor. Bu ön gösterimin ardından 2024’ün ilk aylarında genel kullanıma açılması bekleniyor.

Windows 10 Copilot Ne Zaman Gelecek

Microsoft’un yeni strateejisi ile Windows 10 kullanıcılarını unutmadığını ve onlara da yenilikçi çözümler sunmayı hedeflediğini gösteriyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli