Elon Musk Gündemde: Twitter (X) Ücretli Mi Olacak?

Sıradaki içerik:

Elon Musk Gündemde: Twitter (X) Ücretli Mi Olacak?

e
sv

Windows’a Rakip Çıktı: Lenovo, İşletim Sistemi Geliştiriyor!

102 okunma — 20 Ekim 2023 12:15

Lenovo, teknoloji sektöründe yaptığı yeniliklerle adından sıkça söz ettirirken bu kez de bir başka adımla karşımıza çıkıyor. Esper Foundation iş birliğiyle geliştirdiği özel bir Android işletim sistemiyle piyasada yeni bir dalganın öncüsü olmayı planlıyor. Bu işletim sistemi, mobile device management (MDM) özellikleriyle öne çıkıyor.

İlk Ürün: Lenovo ThinkCentre M70A

Lenovo’nun bu yeni işletim sistemini barındıracak ilk cihazı, hepsi bir arada masaüstü bilgisayar olan Lenovo ThinkCentre M70A olacak. Bu cihaz, 16 GB DDR4 RAM, 512 GB’a kadar SSD ve 12. Nesil Intel Core i9 işlemci gibi etkileyici özelliklere sahip.

2023’ün sonuna doğru Lenovo, bu yeni işletim sistemini ThinkCentre M70q, M90n-1 IoT ve ThinkEdge SE30 v2 gibi cihazlarda da kullanmayı planlıyor. Esper Foundation işletim sistemi, Android 11 temelinde oluşturuldu ve kullanıcılarına üç yıllık destek sunuyor.

TechRadar’ın elde ettiği bilgilere göre Lenovo, Chrome OS sistemini de değerlendirme aşamasına almış, fakat son kararını Android işletim sistemi lehine vermiş. Lenovo’nun global gelişmiş çözümler pazarlama ve stratejisi direktörü Johanny Payero, “Esper çözümü, Android tabanlı bir yazılımdır. Özellikle x86 platformlarında çalışan bir Android işletim sistemi geliştirilmiştir. Bu, Lenovo’nun pazara hitap etmesi için eşsiz bir fırsat yaratıyor.” şeklinde bir açıklama ile bu kararın altını çizdi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli