Girişimcilikte İnovasyon ve Yenilikçilik

Sıradaki içerik:

Girişimcilikte İnovasyon ve Yenilikçilik

e
sv

Threads Kullanıcı Sayısını Kaybetmeye Devam Ediyor!

234 okunma — 30 Temmuz 2023 04:26

Tarihinde ilk defa 100 milyon kullanıcıya en hızlı ulaşan uygulama olan Threads, aynı hızla kullanıcı kaybı yaşayan bir platform haline geldi. Meta’nın Twitter’a rakip olarak Instagram kapsamında piyasaya sürdüğü Threads, son dönemlerde büyük bir kullanıcı kaybı yaşadı. Bu durumu şirketin CEO’su Mark Zuckerberg de kabul etti.

Threads’un piyasaya sürülmesinin ardından kullanıcı sayısında önemli bir düşüş yaşandığı Mark Zuckerberg tarafından ifade edildi. Threads kullanıcılarının yarısından fazlası, uygulamanın piyasaya sürülmesinden birkaç hafta sonra metin tabanlı platformu terk etti.

Zuckerberg, kullanıcı tutma oranının beklentilerin üzerinde olduğunu fakat mükemmel olmadığını belirtti. Zuckerberg, bu düşüşü normal olarak değerlendirdi ve daha fazla özellikler eklenerek, masaüstü erişim ve arama gibi, kullanıcı tutma oranının artacağını umduğunu söyledi.

Kullanıcı Bağlılığına Odaklanma

100 milyonun üzerinde insanın kaydolmasının ardından, yöneticiler şimdi Threads’da kullanıcı bağlılığını artırmaya odaklanmış durumda. Meta’nın baş ürün sorumlusu Chris Cox, kullanıcıların geri dönüşünü sağlamak için Instagram’da belirgin Threads’leri gösterme gibi “kalıcılığı artırıcı çözümler” aradıklarını belirtti.

Threads’in piyasaya sürülmesinin ilk yedi gününde 150 milyondan fazla indirildiği (iOS ve Google Play’in toplamı) ve bu başarıyı elde eden ikinci uygulamanın hızını 5.5 kat aştığı belirtildi. İkinci uygulamanın, sizin de bildiğiniz gibi ChatGPT olduğunu ekleyelim.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli