Twitter’a Günlük Tweet Görüntüleme Sınırlaması Geldi!

Sıradaki içerik:

Twitter’a Günlük Tweet Görüntüleme Sınırlaması Geldi!

e
sv

Elon Musk’ın Kararı Bluesky’e Rekor Trafik Kazandırdı

142 okunma — 04 Temmuz 2023 02:49

Elon Musk’ın kararı sonrasında, Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey tarafından desteklenen ve henüz geliştirilmekte olan sosyal medya sitesi Bluesky, Cumartesi günü “rekor düzeyde trafik” yaşadı. Elon Musk, Twitter’da kullanıcıların günlük okuyabileceği gönderi sayısını geçici olarak sınırlayacağını açıklamasının ardından Bluesky’nin ilgi gördüğü ve yoğun bir şekilde ziyaret edildiği duyuruldu.

Musk, “aşırı düzeyde veri kazıma” ve “sistem manipülasyonu” nedeniyle geçici kararı aldığını belirtti. Kararın ardından Bluesky’ye olan ilginin arttığı görülüyor. Bluesky henüz davetlilere özel beta aşamasında bulunuyor ve şirket, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, sistemlerinin “rekor düzeydeki trafik nedeniyle bir miktar düşük performans” yaşadığını bildirdi. Platform, performans sorunlarını çözmek amacıyla kayıtları geçici olarak duraklattı. Pazar günü geç saatlerde kayıtlara devam etti.

Bluesky, gelecekteki sosyal uygulamalara güç sağlayabilecek ve insanların kimliklerini birden fazla platformda korumalarını sağlayan merkezi olmayan bir ağ teknolojisi olan AT Protokolü üzerinde çalışıyor.

Bluesky’nin web sitesine göre, Nisan ayının sonunda 50.000’den fazla kullanıcıya ulaşmış durumda. CNBC’nin haberine göre, Bluesky yükselen tek platform değil. Merkezi olmayan mesajlaşma uygulaması Mastodon da Kasım ayında büyük ilgi gördü. Sosyal medya devi Meta (daha önce Facebook olarak bilinir), CNBC’ye yaptığı açıklamada “metin güncellemelerini paylaşmak için bağımsız, merkezi olmayan bir sosyal ağı araştırdığını” doğrulamıştı. The Verge, Cumartesi günü Meta’nın Threads adlı Twitter rakibinin Google Play mağazasında kısa bir süre göründüğünü bildirerek piyasaya sürülme hazırlığı olduğunu da belirtti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli