Safari’nin Uzun Zamandır Sahip Olduğu Özellik Artık Chrome’da!

Sıradaki içerik:

Safari’nin Uzun Zamandır Sahip Olduğu Özellik Artık Chrome’da!

e
sv

Samyang AF 85mm F/1.4 FE II İnceleme ve Özellikler

124 okunma — 03 Kasım 2023 04:42

Yeni Samyang AF 85mm F/1.4 FE II, şirketin yüksek kaliteli popüler lensler geliştirebildiğini bir kez daha kanıtladı. Eski lensler olan Samyang AF 50mm F/1.4 FE II de aynı bu lens kadar kusursuz bir tasarıma sahip. Sony full frame fotoğraf makineleri için yeni üretilmiş Samyang AF 85mm F/1.4 FE II tüm yenilik ve özellikleri ile birlikte sayfamızda.

Samyang AF 85mm F/1.4 FE II’nin görünümü, Koreli üreticinin en son ürünlerinin teknik tasarım trendleriyle tamamen uyumludur. 85 mm bir lens bu açık diyaframa göre oldukça küçük bir yapıya sahip.

Lens çok kompakt (uzunluk 99,5 mm), hafif (yalnızca 509 gram, gövde plastikten yapılmıştır), ancak aynı zamanda toz ve nemden korunmaktadır.

Plastiğin yüksek kalitede olduğunu ve genel olarak montajın kendisinin üstte olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak anlam veremediğimiz şey hala ışık emici bir lens hood olmaması. Lens koruyucu başlığın standart bir plastikten yapıldığını görüyoruz.

Samyang AF 85mm F/1.4 FE II’nin optik tasarımında 4 adede kadar yüksek kırılma indeksli (HR) lens ve 1 ekstra düşük dağılım (ED) elemanı bulunur. Tüm bunların elbette görüntü kalitesi üzerinde olumlu bir etkisi var. Tasarımda, bokeh özelliklerini etkileyen asferik lenslerin bulunmadığına dikkat etmek önemlidir – parlak noktaların eşit şekilde doldurulması ve sözde soğan halkalarının olmaması.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli