En İyi Fotoğrafçı Sırt Çantaları: 2023

Sıradaki içerik:

En İyi Fotoğrafçı Sırt Çantaları: 2023

e
sv

Oturan Kadın Pozları Nasıl Çekilir?

122 okunma — 03 Kasım 2023 05:41

Oturan kadın portreleri, özellikle iç mekanlarda çekim yapanlar için bir galerinin büyük bir bölümünü oluşturabilir. Fotoğrafçı her zaman güzel fotoğraf çekmek ister. Biz de sizler için oturan kadın pozları fotoğrafları paylaşarak ipuçlarını vermek istedik.

  • Sandalye İçin Daha Uzun Bacaklar

Sandalyede oturan kadının uzun bacaklarının doğal ve rahat bir şekilde olması her zaman kamerada gurur verici görünmez. Fotoğrafçılar müşterilerine poz verirken tam kontrole sahiptir. Kendilerine güvenecekleri görüntüler oluşturmak için poz verme konusunda onlara nazikçe rehberlik etmek önemlidir.

Sandalyede oturan kadın pozu

Sadece düz şekilde oturmak yerine, modelden sandalyenin kenarına daha yakın oturmasını, çapraz bacağı gevşetmek yerine hafifçe kaldırmasını ve ayak parmaklarını aynı yöne yönlendirmesini isteyebilirsiniz. Aynı yöntem, uzun bacak hissi yaratmak için uylukları sandalyeden hafifçe kaldırarak ve ayak parmaklarını işaret ederek çapraz ayak bilekleri için de uygulanabilir.

  • Hoş Bir Kanepe Pozu İçin Güçlü Görünüm

Oturmak için sıra dışı bir taktik izleyin. Sırtı düz yaslamaktansa dik durmak daha ilgi çekici olabilir. Sandalyede olduğu gibi, müşterilerin sandalye veya kanepe üzerinde kaybolmalarına izin vermek yerine kanepenin yarısında oturmalarını sağlayın.

Kanepede oturan kadın pozu

Bir kolu hafifçe kaldırmak, bacaklara dayanmasına izin vermek yerine, vücudu görsel olarak uzatan hoş bir şekil yaratmaya yardımcı olabilir.

  • Çapraz Bacaklar ve Düz Sırt ile Yerde Oturmak

Yere oturan kadınların kasık bölgesini çok fazla göstermesine izin vermek doğru olmaz. Çünkü oturmanın doğal bir yolu gibi görünse de fotoğraf çekim için uygun değildir.

Yerde oturan kadın pozu

Müşterilerden kalçasının üzerine daha fazla ağırlık vermelerini ve hafifçe bir tarafa dönmelerini isteyin. Bunun yanında tek kolu ile yerden destek almalarını isteyin. Oturan kadın pozları için modelin dik oturmasını sağlayın. Bir elini beline atarken ayakların ileti uzatılmasını sağlayın.

Yerde oturmak fotoğrafçı için zor bir durum olabilir. Ancak ufak değişiklikler ile çok güzel pozlar çıkartabilirsiniz. Umarım yazımız faydalı olmuştur. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli