Netflix Türkiye Kullanıcılarını Memnun Etti: Profil Fotoğrafını Kedi Fotoğrafıyla Değiştirdi

Sıradaki içerik:

Netflix Türkiye Kullanıcılarını Memnun Etti: Profil Fotoğrafını Kedi Fotoğrafıyla Değiştirdi

e
sv

Google Pixel Telefonları Japonya’da İkinci Sıraya Yükseldi

264 okunma — 10 Temmuz 2023 06:38

2016 yılından bu yana Google, Pixel markası altında akıllı telefonlar üretmektedir. Bir süre boyunca bu telefonlar yüksek satış rakamlarına ulaşamasa da son yıllarda yapılan yatırımların meyvelerini toplamaya başladı. Google, sonunda bir ülkede en çok tercih edilen akıllı telefon markalarından biri haline geldi.

Google Pixel, Japonya’da En Fazla Tercih Edilen İkinci Marka Oldu!

Google, Pixel markasına yaptığı yatırımlar ve cihazları uygun fiyatlı bir seçenek haline getirme stratejisiyle başarısını görmeye başladı. Ünlü istatistik firması Counterpoint Research’a göre, Pixel markası, Japonya’da iPhone’dan sonra en çok tercih edilen telefon markası oldu.

Google Pixel’ın Japonya’daki Pazar Payı ve Büyüme Oranı
2023’ün ilk çeyreği temel alınarak yapılan araştırmalar, Google Pixel markasının Japonya’da %9’luk bir pazar payına sahip olduğunu ve en çok tercih edilen ikinci telefon markası olduğunu göstermektedir.

Google, Japon firmaları Sony ve Sharp’ı geride bırakması büyük bir başarı ve markanın önceki yıla göre %67’den fazla bir gelişme kaydettiğini de ortaya koydu.

Google Pixel’ın Başarısındaki Anahtar Ürünler
Counterpoint’in yorumlarına göre, Google’ın bu başarısının arkasında büyük oranda Pixel 6a ve Pixel 7 cihazları bulunmaktadır.

Pixel 7a’nın ilk üç haftasında Pixel 6a’ya göre %76 daha fazla satış yaptığı bilgisi de bulunmaktadır. Araştırma sonuçlarına göre, global Pixel satışlarının %34’ü Japonya’da, %31’i ise ABD’de gerçekleşmektedir. Google’ın, Japonya’daki bu başarının etkisiyle Pixel markasını daha fazla ülkede piyasaya sürmesi umulmaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli