Samsung’un 83 inç OLED TV’sinde LG Display’in Panelini Kullanıyor!

Sıradaki içerik:

Samsung’un 83 inç OLED TV’sinde LG Display’in Panelini Kullanıyor!

e
sv

ChatGPT Geliştirici Tanrı Modu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

399 okunma — 15 Temmuz 2023 07:51

Yapay zeka araçları arasında gelişmiş özellikleriyle dikkat çeken ChatGPT, birtakım gizli komutlara da sahip. Geliştiriciler için sunulan API erişimlerine ek olarak, sohbet botu içerisinde bir dev mode (geliştirici modu) bulunuyor. Peki ChatGPT geliştirici modu nasıl açılır ve tehlikeli midir?

ChatGPT geliştirici modu nedir? Ne işe yarar?

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT, kullanıcının isteklerine göre cevaplar üretiyor. Ancak şirket politikaları ve prosedürleri kapsamında bazı sorulara cevap vermiyor. Bu istekler arasında etnik kökenli şakalar, alaylar, argolar ve şiddet içerikleri yer alıyor.

ChatGPT Geliştirici Modu Nasıl Kullanılır?

ChatGPT dev mode ise bu istisnaları kenarda tutarak, kullanıcının her türlü isteğine yanıt verebiliyor. Geliştirici modu ayrıca ChatGPT’nin “kendi kendine düşünmesini” ve daha yaratıcı ve beklenmedik yanıtlar üretmesini de sağlıyor.

ChatGPT dev mode’u etkinleştirmek için platform üzerinde bir hesabınızın olması gerekiyor. Eğer halihazırda ChatGPT’yi kullanıyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Adım 1: ChatGPT’ye gidin ve hesabınızla giriş yapın.
  • Adım 2: ChatGPT’de yeni bir sohbet açın.
  • Adım 3: Sohbet penceresine bu bağlantıdaki mesajı girin.
  • Adım 4: “Geliştirici Modu etkinleştirildi” şeklinde bir mesaj göreceksiniz. Ardından “stay in developer mode” mesajını girin.
  • Adım 5: Geliştirici modunu etkinleştirdiniz artık. Sohbet penceresini kapatana kadar “daha kuralsız” cevaplar alacaksınız.

ChatGPT geliştirici modunu kullanırken müstehcen veya yanıltıcı içerikli cevaplar alabileceğinizi göz ardı etmemelisiniz. Bu cevaplar ayrıca OpenAI’ın politikalarını yansıtmayabilir. Sohbeti bitirdikten sonra bu modun da kapatılacağını belirtelim.

ChatGPT geliştirici modu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar
  • Anonim 5 ay önce
  • Ortalığı kasıp kavuracak gibi duruyor.