Çin, Dünyanın En Hızlı İnternetini Tanıttı!

Sıradaki içerik:

Çin, Dünyanın En Hızlı İnternetini Tanıttı!

e
sv

ChatGPT Plus’a Yeni Üyelikler Durduruldu!

77 okunma — 16 Kasım 2023 22:59

OpenAI’nin CEO’su Sam Altman, DevDay geliştiriciler konferansının ardından yaşanan kullanım artışının ChatGPT’nin kapasitelerini zorladığını belirtti. Bu durum, ChatGPT Plus abonelik sistemine yönelik önemli bir değişikliği beraberinde getirdi.

OpenAI, mevcut abonelerin deneyimini korumak adına yeni ChatGPT Plus aboneliklerini geçici olarak durdurma kararı aldı. Bu karar, kullanıcıların kaliteli hizmet alabilmesi için alınan stratejik bir adım olarak görülüyor.

ChatGPT Plus ve Erişim Kısıtlamaları

ChatGPT Plus için yeni aboneliklerin durdurulması, abonelik hizmetinin sunduğu yeni GPT-4 Turbo ve özel GPT oluşturma özelliklerine erişimi de etkiliyor. Kullanıcıların ChatGPT’nin en yeni özelliklerini deneyimleme fırsatını kısıtlıyor. Mevcut aboneler içinse herhangi bir değişiklik olmayacak ve hizmetlerine devam edecekler. OpenAI, kullanıcılara uygulama içerisinden aboneliklerin ne zaman yeniden açılacağına dair bilgi alma imkanı sunuyor.

ChatGPT Plus

OpenAI’nin düzenlediği geliştirici konferansında, kullanıcıların kendi özel GPT’lerini oluşturabilmeleri ve bunları GPT Store’da yayınlayabilmeleri için olanaklar tanındı. Süreçte herhangi bir kodlama bilgisi gerekmeksizin 5.000’den fazla GPT’nin mevcut olduğu bir platform sunuldu OpenAI’nin kullanıcılarına sunduğu yenilikçi ve erişilebilir bir özellik olarak dikkat çekiyor.

ChatGPT ve GPT-4 Turbo’nun yanı sıra OpenAI sessizce GPT-5’in geliştirilmesi üzerinde çalışıyor. Altman’a göre GPT-5 için eğitim süreci, veri hacminde önemli bir artış gerektirecek. Veriler internet üzerinden elde edilen kamuya açık veri setleri ve şirketlerin özel veri setlerinin birleşimi ile sağlanacak. GPT-5, önceki sürümlerden daha sofistike olması beklenirken OpenAI’nin Yapay Genel Zeka (AGI) vizyonunu gerçekleştirmek için ana yatırımcısı Microsoft’tan ek mali destek almayı planladığı da belirtiliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli