WordPress Kalıcı Bağlantıları Ayarlamak

Sıradaki içerik:

WordPress Kalıcı Bağlantıları Ayarlamak

e
sv

Web Tasarım Fiyatları Nedir?

166 okunma — 22 Mart 2019 01:15

İşletmelerin olmazsa olmazı olan web siteleri fiyatları hakkında biraz araştırma yaptık. Web tasarım firmasından hizmet almadan önce haberdar olmanız gereken web tasarım fiyatları hakkında kapsamlı bir bilgilendirme yapacağız.

Web tasarımı hizmetinin genellikle ortalama ücreti 4.500 ₺ – 10.000 ₺ arasında değişmektedir. Özgün tasarım fiyatları 12.000 ₺ – 25.000 ₺ arasında değişebilmektedir. Yapılacak olan web tasarımına ek modüller eklenirsee fiyat 50.000 ₺ kadar da artabilmektedir.

Web siteleri müşteri tarafından istenen özellikler sebebiyle gerçekten maliyet gerektirebilir. Fakat fiyatın yüksekliği ile işin kalitesi her zaman doğru orantılı olmayabiliyor. Bu yüzden her yüksek fiyat çeken web tasarım ajansını kaliteli sanmamalısınız.

İnternette web tasarım hizmeti için net bir fiyat görmemenizin sebebi; alacağınız hizmet fiyatının istediğiniz özelliklere göre değişebilecek olmasıdır. Birçok web tasarım ajansının sitesinde “teklif al” sayfası vardır.

Web Tasarım Fiyatlandırma Kriterleri Neler?

Tarz: Bir web sitesinin tarzı, onun özgün tasarımıyla alakalı olduğu için birçok siteye göre farklılık gösterebilir. Farklılık oluşturmak amaçlı yapılan tasarımlar, standart tasarımlardan daha fazla emek ister. Dolayısıyla tarz oluşturmak için özel taleplerle oluşturulan tasarımlara ek ücret uygulanabilir. Bunun yerine iş birliği yapacağınız firmanın hazır tasarımlardan da tercih edebilirsiniz. Böylelikle farklı bir tasarım için ek ücret ödemezsiniz.

Sayfa Sayısı: Bir web sitesinde dilediğiniz kadar sayfa olabilir. Ancak her sayfa ayrı bir tasarım gerektirdiğinde bu da ücrete yansıyabilir. Bu sebeple sitenizde sergileyeceğiniz ürünlerin veya hizmetlerin tutacağı sayfa sayısına göre talep oluşturabilirsiniz.

SEO Hizmeti: Birçok web tasarım firması, web sitenizi arama motorlarına kayıt etmek için ek ücret isteyebilir. Ancak biz, kayıt işlemini, bizden web tasarım hizmeti alanlara ek ücret almadan yapmaktayız. Bununla beraber sektörünüzle alakalı anahtar kelimelerde arama motorlarının üst sıralarında yer almak isterseniz; bu hizmet için ayrı bir teklif oluşturabilmekteyiz.

Responsive Tasarım: Responsive tasarım; web sitenizin telefon, tablet gibi cihazların ekranına göre ölçeklenebilir olmasını sağlar. Birçok web tasarım şirketi, bu özellik için ek ücret isteyebilmektedir. Biz The Adam olarak yaptığımız bütün web tasarımları responsive, yani mobil uyumlu olarak yapmaktayız.

Web Tasarımı Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Veritabanı Uygulaması: Bu uygulama; ürün arama, listeleme, filtreleme gibi özelliklerin sitenizde olmasını sağlar. Bu özellikler daha çok e-ticaret sitesi kurulumu isteyen müşteriler tarafından talep edilir.

Web Sitesi Güncelleme: Web sitenizin kurulumundan sonra sitenizdeki içeriklerin yenilenme ve güncellenme zamanı geldiğinde; tekrar web sitenizi yaptırdığınız ajansla işbirliği mi yapacaksınız; yoksa içeriklerinizi kendiniz mi güncelleyeceksiniz?

Hosting: “Hosting” veri barındırma hizmetidir. Web sitesi ve sayfalarındaki içeriklerin internet ortamında aktif olabilmesi için mecburidir. Genellikle ek bir hizmet olarak görülmez, kurulum ücretine direkt olarak dahil edilir.

Kurumsal Hosting ve Mail: Bazı web tasarım firmaları; size ve çalışanlarınıza sitenizin hosting adıyla uzantılı e-posta oluşturma imkanı sağlar. Böylelikle firmanızın kurumsallığı pekişmiş olur.

Logo Tasarımı: Kurumsal kimlik hizmeti kapsamında olan Logo tasarımı firmayla özdeşleşecek bir simge olduğu için özen gösterilmesi gereken hizmettir.

Web Sitesi Fiyatları Nedir?

Özellikleri gibi birçok noktada bilinçli olmanız, istediğiniz web sitesi açısından farkındalık kazanmanıza yardımcı olur. Bu şekilde ekstra oluşabilecek maliyetlerin de önüne geçebilirsiniz. İyi bir web sitesi demek sitenin gereksiz yere doldurulması demek değildir. Web sitenizin tamamen ihtiyaç duyduğunuz hizmetlere göre dizayn edilmesi sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Yukarıda belirtilen her nokta ve fiyat belirlemede önemli unsurlardır. Müşteri tarafında basit gözükse de aslında hepsi ayrı birer detaydır ve ayrı yaptırımları getirir.

Tasarlanacak olan web sitesinin sayfa sayısı, fonksiyonelliği, hosting ve alan adı uzantısı gibi türlü etkenler; web tasarım hizmetinin fiyatı üzerinde rol oynar.

En Ucuz Web Tasarım Fiyatları

En düşük 2500 ₺ ile 5000 ₺ arasında değişen fiyatlarla web tasarım hizmeti almanız mümkündür. Fakat bu hizmet web sitelerin kurulumu, basma kalıp olarak hazır temanın hızlıca kurulup teslim edilmesinden ibarettir. Genellikle küçük çapta oluşumlar için tercih edilir.

Profesyonel Web Tasarım Fiyatları

İçinde özgün fonksiyonel ögeler barındıran; hazır olmayan benzersiz görsellikler bulunduran; tasarım aşamasındaki her işlemin kullanıcı deneyimindeki karşılığı hesap edilen; bütün sayfaları içerikleriyle arama motorlarına göre optimize edilmiş, olan profesyonel web sitesi fiyatları, 30.000 ₺ – 50.000 ₺ kadar olabilmektedir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bizim kanaatimizce nitelikli bir web tasarım firmasının; web tasarım hizmeti için net  fiyat vermeyip müşteriye göre teklif alması veya teklif oluşturması normaldir. Çünkü nitelikli web tasarım firması hizmet vereceği firmanın web tasarım ihtiyaçlarını analiz ederek teklif oluşturur.

Nitelikli web tasarım firmasının web tasarım hizmetine dahil edeceği her bir özellik; fiyatta değişkenlik gösterebilir. Oysa özellikleri ekleyebilecek donanıma zaten sahip olmayan web tasarım firmaları; hizmet fiyatını sadece web sitesi kurulum ücreti üzerinden net olarak belirleyebilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli