Netflix’e Yeni Zam Geliyor: Abonelik Ücretleri Artacak!

Sıradaki içerik:

Netflix’e Yeni Zam Geliyor: Abonelik Ücretleri Artacak!

e
sv

TikTok’ta Ücretli Abonelik Dönemi Resmen Başlıyor!

137 okunma — 04 Ekim 2023 23:55

Sosyal medya devlerinin son dönemde abonelik sistemleri üzerinden gelir elde etmeye başlamasıyla birlikte bu alana yeni bir oyuncu daha giriş yapıyor. TikTok da ücretli abonelik sistemine dair ilk adımlarını atmaya başladı ve bu durum, kullanıcılar arasında büyük bir merak konusu oldu.

Ücretli Abonelik Planının Detayları

TikTok uygulamasının kodları incelendiğinde ücretli bir abonelik planı üzerinde çalışıldığına dair bazı belirtiler bulundu. Bu planın aylık maliyetinin 4,99 dolar olacağı bilgisi, yetkililer tarafından doğrulandı. Ücretli aboneliğin ana avantajı, kullanıcıların tercihlerine göre sunulan kişiselleştirilmiş reklamların tamamen kaldırılması olacak.

Abonelik Seçenekleri Neler?

Platform, kullanıcılara iki farklı ücretli abonelik seçeneği sunmayı planlıyor: Standart ve Reklamsız. Standart plan, reklamlı bir deneyim sunarken bu planı seçen kullanıcıların verilerinin üçüncü taraflarla paylaşılabileceği bilgisi veriliyor. Reklamsız plan ise adından da anlaşılacağı gibi 4.99 dolar karşılığında tamamen reklamsız bir TikTok deneyimi sunuyor.

Bu ücretli abonelik sistemi hakkında önemli bir detay da tek seferlik reklam kampanyalarının bu planın dışında olduğudur. TikTok yetkilileri, ücretli abonelik sistemi üzerinde çalışıldığını doğrulasa da bu planın tam olarak ne zaman ve hangi ülkelerde aktif olacağına dair kesin bir bilgi henüz paylaşılmadı. Bu nedenle bu yeniliklerin Türkiye’de ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda net bir bilgi için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli