NASA’nın Ay’da Ev İnşa Planı: İnsanlar Ay’a Geri Dönüyor!

Sıradaki içerik:

NASA’nın Ay’da Ev İnşa Planı: İnsanlar Ay’a Geri Dönüyor!

e
sv

iPhone 15’i Bilgisayar Gibi Kullanabilirsiniz!

162 okunma — 09 Ekim 2023 01:50

En yeni iPhone 15 serisi ile birlikte kullanıcılar, bu cihazları bilgisayar gibi kullanma yeteneğini keşfetmeye başladı. Günlük görevlerinizi halletmek için iPhone’larınızı mobil bilgisayar olarak kullanmanıza olanak tanıyor. İşte iPhone’unuzu bir bilgisayara dönüştürmek için bir rehber ve daha fazlası..

iPhone’u Bilgisayar Olarak Kullanma

iPhone’ların USB-C bağlantısına geçiş yapması sayesinde mümkün hale geldi. USB-C şu anda teknoloji dünyasında en yaygın olarak kullanılan bağlantı türlerinden biridir ve çeşitli cihazları birbirine bağlamanıza izin veriyor. Aslında, bağlantı portu değişikliği sayesinde iPhone ile bir Android cihazını şarj etmek mümkün hale geldi.

9To5Mac adlı bir YouTube kanalı, bu konuyla ilgili bir video yayınladı. Videoda, iPhone 15 Pro modeli çeşitli USB-C bağlantı noktalarıyla kullanıldı. İlk olarak, fare’yi iPhone 15 Pro‘ya bağlandı. Artık telefonlarımızda bir fare kullanmak mümkün, ve iPhone 15 Pro bu özelliği rahatça desteklediğini gösterdi. Ardından, daha verimli bir çalışma alanı oluşturmak için kablosuz klavye ekledi.

Tabii ki, tüm bunlar için büyük bir ekran gerekiyordu. Videoda, iPhone 15 Pro bir televizyona bağlandı ve devasa bir monitör ile iPhone 15 Pro kullanıldı. iOS işletim sistemine sahip bir bilgisayar gibi davranmanın mümkün olduğu anlamına geliyor. İnternet üzerinde gezinme, metin tabanlı içerik oluşturma ve diğer sosyal medya görevleri için cihaz oldukça iyi bir performans sergiledi.

Sonra cihazın diğer özellikleri test edildi. Video ve fotoğraf düzenleme konusunda iyi bir performans gösterdi. Fakat burada küçük bir dezavantaj bulunuyor: pil ömrü. Evet, iPhone bu şekilde kullanılmaya uygun bir cihaz, sürekli olarak bir bilgisayar gibi kullanıldığında pil tüketimi hızla artacaktır. Telefon olarak kullanılan iPhone’ların pil sağlığını hızla kötüleştirebileceği anlamına geliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli