Yapay Zeka ile Ses Dönüşümü Nasıl Yapılır?

Sıradaki içerik:

Yapay Zeka ile Ses Dönüşümü Nasıl Yapılır?

e
sv

Facebook ve Instagram Ücretli Mi Olacak?

243 okunma — 04 Eylül 2023 23:32

Sosyal medya hesaplarında son zamanlarda abonelik ve premium hesap uygulamalarına geçildi. Kullanıcılar belli bir miktar aylık ya da yıllık ücret ödeyerek sosyal medya uygulamalarının daha fazla özelliğinden yararlanabiliyor. Son günlerde Instagram ve Facebook’un ücretli olacağı söylentileri ortada dolaşmaya başladı.

Söylentilerin ardından vatandaşlar arama motorlarında “Instagram ve Facebook ücretli mi olacak? Facebook ve Instagram’ın ücreti ne kadar olacak?” sorularının cevaplarını araştırmaya başladılar. İşte o detaylar…

INSTAGRAM VE FACEBOOK ÜCRETLİ Mİ OLACAK?

Avrupa Birliği (AB) ve Meta şirketleri son günlerde veri gizliliği ve reklam konusunda mücadele veriyorlar. Avrupa Birliği vatandaşlarını korumak için belli başlı yasalalar ve düzenlemeler getiriyor. Meta’nın reklamlarını doğrudan etkiliyor. Meta bunun önüne geçmek için düzenlemeler arıyor.

Meta yalnızca Avrupa Birliği’nde mevcut olacak şekilde reklamsız abonelik seçeneğini faaliyete geçirmeyi düşünüyor. Böylece Facebook ve Instagram kullanıcıları hiçbir şekilde reklam görmeyecekler. Uygulamanın ücretli versiyonun ne zaman yayınlanacağı ve ne kadar olacağı henüz belli değil.

Ücretli reklamsız üyeliğin Türkiye’de olup olmayacağı henüz belli değil.

donanimhaber.com’da yer alan habere göre: AB bu konuda oldukça emin ve kararlı. Örneğin Threads, gizlilik endişeleri nedeniyle henüz AB’de mevcut değil. Hatta Meta, cezai işlemlerden kaçınmak için AB kullanıcıların bu platforma VPN ile bağlanmalarını da engelledi. Sosyal medya devi Threads‘i AB’de ne zaman piyasaya sürmeyi planladığını söylemedi, ancak uygulama bu yılın ilerleyen dönemlerinde, özellikle de reklamsız abonelikle sunulabilir.

FACEBOOK VE INSTAGRAM’IN ÜCRETSİZ VERSİYONU KALKACAK MI?

Meta’nın AB’de Facebook ve Instagram’ın ücretsiz versiyonlarını reklamlarla birlikte sunmaya devam edeceği belirtildi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli