Meta’nın Twitter’a Alternatif Uygulaması Üzerinde Çalıştığı Ortaya Çıktı

Sıradaki içerik:

Meta’nın Twitter’a Alternatif Uygulaması Üzerinde Çalıştığı Ortaya Çıktı

e
sv

Pepsi 15 yıl sonra logosunu yeniledi: İşte Markanın Yeni Yüzü

363 okunma — 12 Haziran 2023 14:52

Pepsi 15 yıl sonra logosunda büyük bir değişikliğe giderek, markanın enerjisi, cesareti ve popüler kültürle bağlantısını yansıtan yeni bir görünüm sunuyor. Gazlı içecek devi Pepsi, 125. yıl dönümüne özel olarak logosunu yeniledi. Şirket, 15 yılın ardından amiral gemisi ürünü için yeni bir logo ve görsel kimlik sistemi tanıttı. Bu yeni değişiklik, 2024 yılından itibaren raflarda görülecek.

Yeni logo tasarlanırken, Pepsi’nin teneke kutu ve şişelerinde bulunan klasik kırmızı, beyaz ve mavi küre korundu. Yalnızca içindeki şeritlerin konumunu yeniledi ve Pepsi yazısını kürenin içine yerleştirdi. Uzun yıllar boyunca Pepsi yazısı, kürenin altında ya da yanında bulunuyordu.

Yeni logo ile birlikte renk paleti ve tipografi de değişti. Yumuşak ve yuvarlak küçük harfli “pepsi” yazısı kullanımdan kaldırıldı. Yeni tasarımda içeceğin adının harfleri büyütüldü ve daha çarpıcı bir yazı tipi kullanıldı. Aynı zamanda renkler, enerjik bir parlaklık kazandı.

Şirketin açıklamasına göre, yeni logo markanın cesaretini, enerjisini ve popüler kültürle olan bağlantısını yansıtıyor. Genel olarak 1990’larda kullanılan logo ile benzerlikler taşıyor.

Yeni logolu Pepsi ürünleri, bu sonbaharda ABD’de satışa sunulacak. Dünya genelinde ise yeni logo ve görsel kimlikli Pepsi, 2024 yılında tüketicilerle buluşacak.

Pepsi’nin bu cesur adımı, markanın sürekli gelişen ve yenilikçi kimliğini gözler önüne sererken, aynı zamanda tüketicilerin beğenisini ve ilgisini de kazanmayı hedefliyor. Yenilenen logo ve görsel kimlikle Pepsi, enerjisi ve dinamizmiyle tüketicilere yeni bir deneyim sunuyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli