Hacker’ların, PC devinin önemli verilerini çaldığı doğrulandı

Sıradaki içerik:

Hacker’ların, PC devinin önemli verilerini çaldığı doğrulandı

e
sv

Windows 11’de beklenen özellik

134 okunma — 09 Mart 2023 11:40

Windows 11 piyasaya sürüldüğünden bu yana gelişmeye devam ediyor. Kullanıcı geri bildirimlerini göz önünde bulundurarak hareket eden Microsoft, işletim sistemindeki hataları düzelttiği gibi yeni özellikler eklemeyi de ihmal etmiyor. Şirket şimdi ise uzun zamandır konuşulan bir özelliği Windows 11’e taşımayı planlıyor.

Windows 11’de görev çubuğunun konumu değiştirilebilecek
Windows 11’de pek çok kullanıcı bazı alışkanlıklarından vazgeçemiyor. Görev çubuğunun konumu da bunlardan bir tanesi. Her ne kadar simgelerin yerini değiştirebiliyor olsak da maalesef görev çubuğunun konumunu tamamen değiştiremiyoruz. Uzun zamandır beklenen bu özellik ise yakın zamanda gelecek gibi görünüyor.

Albacore isimli bir Twitter kullanıcısının paylaşımında Windows 11’de görev çubuğunun üst tarafa taşınabildiğini görüyoruz. Bu paylaşımın ardından Microsoft’un görev çubuğunun konumunu değiştirme konusunda çalışmalar yaptığı söylenebilir.

Windows 11’de bir sorun daha!
Windows 11’de bir sorun daha!
Geçtiğimiz hafta yayınlanan güncelleme sonrasında bazı kullanıcılar “Windows 11 takvimi çöküyor!” geri bildiriminde bulundu. İşte detaylar…

Paylaşılan videoda görev çubuğu üst bölüme taşınıyor olarak görünse de işlerin tam olarak yolunda gitmediği da açıkça görünüyor. Bu özelliği test eden kullanıcı, yukarıya konumlandırılan görev çubuğunu kullanıyor olsa da işletim sistemi açılan pencerelerin hepsini eski düzene göre yerleştiriyor. Örnek vermek gerekirse ekranın üst tarafında bulunan Başlat simgesine tıklandığında, menü eskiden olduğu gibi ekranın sol alt köşesinden açılıyor.

Görev çubuğunu taşıma yeteneği, görünüşe göre Windows 11 Insider Preview Build 25309’un bir parçası olarak yer almış durumda. Bu özelliği genel kullanıma açılacağı tarihi ise tahmin etmek oldukça zor. Microsoft’un daha önce bu özelliğin uygulanmasında bir takım zorluklar olduğunu açıkladığını da hatırlatmakta fayda var.

Görünen o ki Windows 11’de görev çubuğu taşıma özelliği için bir süre daha bekleyeceğiz. Peki siz Windows 11’de görev çubuğunun yerini değiştirmek istiyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli