Instagram Mavi Tik Alma Yöntemleri | 2023

Sıradaki içerik:

Instagram Mavi Tik Alma Yöntemleri | 2023

e
sv

Minecraft, Satış Rekoru Zirvesini Aştı!

149 okunma — 18 Ekim 2023 00:39

Dünya genelinde video oyun sektöründe isminden sıkça bahsettiren Minecraft, bir kez daha kendi rekorunu kırarak oyun piyasasında ne kadar iddialı olduğunu gösterdi.

2011 yılında İsveç merkezli Mojang Studios tarafından piyasaya sürülen Minecraft, kısa süre içerisinde büyük bir çıkış yakaladı. Bu başarı, 2014’te teknoloji devi Microsoft’un dikkatini çekerek, oyunun 2.5 milyar dolar karşılığında satın alınmasına yol açtı. Oyun, açık dünya konseptine farklı bir bakış açısı getirerek RollerCoaster Tycoon gibi oyunlardan esinlenilerek tasarlandı.

Satış Rakamlarında Minecraft Farkı

Minecraft, son satış rakamlarına göre 300 milyon barajını geçerek, kendine ait olan 238 milyonluk satış rekorunu geride bıraktı. Bu rakamlarla en yakın rakibi Grand Theft Auto V’i neredeyse 140 milyonluk satışla geride bıraktı. Oyunun yapımcısı olan Mojang Studios’un başkanı Helen Chiang, bu başarının kimsenin hayal edemediği bir noktaya ulaştığını belirtti.

Minecraft’ın Tek Rakibi Kendi!

Grand Theft Auto serisinin toplamda 405 milyonluk satış rakamıyla, Minecraft’ın sadece bir oyun olarak yakaladığı bu başarıya ulaşması oldukça dikkat çekici. Microsoft’un bu konuda yaptığı açıklama, oyunun sadece bir eğlence aracı olmadığını, aynı zamanda yaratıcılığın ve hayal gücünün sınırsız bir şekilde kullanılabileceği bir platform olduğunu gösteriyor.

Minecraft oyununun sahibi Microsoft, oyunun sadece bir satış rakamı olmadığını vurgulayarak; oyun içerisinde rastgele üretilen dünyaların keşfedilmesi, sınırsız kaynakla oynanabilen yaratıcı mod, hayatta kalma modunda derin madenlerin kazılması gibi özellikleriyle oyunun bu kadar popüler olmasının nedenlerinden bahsetti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli