WordPress mi Joomla mı?

Sıradaki içerik:

WordPress mi Joomla mı?

e
sv

Google Chrome, Biyometrik Kilitle Korunan Gizli Sekmelerle Güvenliği Arttırıyor

187 okunma — 27 Ocak 2023 16:49

Android kullanıcıları, Google Chrome’u kullandıklarında artık Gizli Mod sekmelerini daha iyi koruyabilirler. Bu özellik, biyometrik kilit seçenekleriyle korunuyor, böylece meraklı gözlerden daha iyi saklanıyor.

Yeni güncelleme ile birlikte, Android telefon kullanıcıları Gizli Mod sekmelerini parmak izleriyle koruyabilirler. Bu özellik etkinleştirildiğinde, bir Gizli Mod sekmeye geri dönmek istediğinizde, sayfaları görmek için bir biyometrik doğrulama aşamasını geçmeniz gerekiyor. Böylece, internette gezinirken Gizli Mod sekmelerinizin güvende kalması sağlanıyor.

Google Chrome’u iPhone’da kullanan kullanıcılar, bu biyometrik kilit özelliğini neredeyse bir yıldır kullanabiliyorlar. Bu, ilginç bir şekilde, Google’ın kendi işletim sistemi olan Android’de kullanıcılara sunulmasından daha uzun bir süredir mevcut.

Bu özelliği etkinleştirmek için, Chrome tarayıcının Gizlilik ve Güvenlik ayarlarına gitmeniz gerekiyor. Ayarları açmak için, ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine tıklayarak açılan menüden Ayarlar’ı ve ardından Gizlilik ve Güvenlik seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli