Gmail’den 6 kullanışlı zaman kazandıran eklenti

Sıradaki içerik:

Gmail’den 6 kullanışlı zaman kazandıran eklenti

e
sv

Glassdoor’a Göre En Mutlu 10 Teknoloji Şirketi

856 okunma — 05 Mayıs 2023 07:06

Çalışanların maaşlardan, sosyal olanaklara bulundukları şirketleri değerlendirdikleri Glassdoor tarafından yapılan araştırma, çalışma kültürü ve firma değerleri bakımından çalışanların en çok mutlu olduğu 10 teknoloji firmasını ortaya çıkarıyor. Google’dan Facebook’a, Apple’dan Twitter’a kadar birçok önemli firmanın yer aldığı liste, tam 600 bin çalışanın verdiği puanlamayla oluşturulmuş.

İşte çalışma kültürü ve firma değerleri olarak çalışan memnuniyetini en çok önemseyen 10 teknoloji firması…

1. Twitter

Araştırmada 5 üzerinden 4.5 puan alan Twitter ilk sırada. Çalışanları birçok zeki insanla bir arada olduğu çatı toplantılarını, ücretsiz sabah kahvaltılarını ve sınırsız tatil olanaklarını çok sevdiklerini belirtiyor.

2. Google

Google çalışan memnuniyeti açısından tüm firmalar sıralamasında 3. sırada teknoloji firmaları arasında da 2. sırada yer alıyor. Google’da çalışanlar birbirlerine yardım etmekten çekinmediklerini her an istedikleri kişiye ulaşabildiklerini belirtiyor.

3. Riverbed Technology

Riverbed 4.3 puanla teknoloji firmaları arasında 3. sırada yer alıyor. Firma çalışanları firma kültürünün çalışanları sorumluluk alma ve yeni fikirler konusunda her zaman cesaretlendiğini belirtiyor.

4. Facebook

Listede 4. sırada yer alan Facebook’ta çalışanlar açık diyalog kültüründen son derece memnun. Firma genelindeki serbest diyalog, çalışanların her zaman ekip ya da firma genelindeki konularla ilgili istedikleri kişiyle rahatça görüşebilmelerini sağlıyor.

5. National Instruments

4.2 puan alan National Instruments çalışanları şirketin her yerinde pozitif enerjiyi ve çalışanların birbirine olan yardımseverliği hissettiklerini belirtiyor. Çalışanlar bu durumun şirket kültürünü yansıttığını düşünüyor.

6. Intuit

Silikon Vadisi’nde bulunan teknoloji şirketlerinden biri olan Intuit 4.1 puanla 6. sırada. Çalışanlar, firmanın kendilerini önemsediğini ve bu ilgiye karşılık olarak çok daha özverili çalıştıklarını belirtiyor.

7. CDW

Yazılım şirketi CDW çalışanları şirket kültürünün ortak çalışmayı yardımı ve yaratıcılığı desteklediğini vurguluyor.

8. Apple

8. sırada yer alan Apple çalışanları, tüketiciye en iyi ürünü sunma hedefinin sadece firmanın değil tüm çalışanların ortak amacı olduğunu belirtiyor.

9. Citrix Systems

4.0 puanla 9. sırada yer alan Citrix Systems çalışanları müşteri deneyimini kusursuz kılmak için hep birlikte hareket ettiklerini ve şirket kültürünün bağlılık temeli üzerine kurulu olduğunu belirtiyor.

10. Adobe

Adobe çalışanları firmalarının kurumsal kimliği önemsediğini ve sağladığı tüm avantajlarla yeniliği ve yaratıcılığı sürekli desteklediğini belirtiyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli