Web Tasarım Fiyatları Nedir?

Sıradaki içerik:

Web Tasarım Fiyatları Nedir?

e
sv

cPanel Mail Oluşturma – E-mail Oluşturma

208 okunma — 17 Nisan 2019 01:16

cPanel üzerinden e-posta/e-mail hesabı oluşturma makalesi ile kolayca webmail hesabı oluşturabilir e-posta gönderip alabilirsiniz.

Aşama 1 : cPanelinize erişin ve Eposta hesaplarına girin

Aşama 2:  Eposta hesabı oluşturun. Aşağıdaki görselde eposta adresinizi, şifrenizi (zorlu bir şifre seçin) Mailbox quota (mail alan boyutu) ve son olarak Create Account butonuna basın.

Aşama 3 : Aşağıdaki ekranı görüyorsanız hesabımız oluşmuş demektir.

Aşama 4 : Şimdi mailimize giriş yapalım. Mail hesabına girmek 2 tip mümkün. İster cPanelden e posta hesapları kısmından istersenizde http://www.siteismi.com:2096 adresinden girebilirsiniz.

Aşama 5 : Bize oluşturduğumuz mail şifremizi soracak şifremizi yazarak Log İn e basalım.

Aşama 6 : Eğer aşağıdaki gibir bir uyarı penceresi çıkar ise Tehlikenin farkındayım diyerek ayrıcalık tanıyın ve Güvenlik Ayrıcalığını Doğrula ya tıklayın. Yeniden gönder çıkar ise yeniden gönder e basın.

Aşama 7 : Karşımıza aşağıdaki gibi 3 ip mail yazılım seçeneği çıktı. Biz oldukça gelişmiş ve kullanım kolaylığı olan, dünyaca tercih edilen roundcube yazılımına tıklayıp Emailimize erişeceğiz. Dilerseniz Enable Auto Load a tıklayarak kaç saniyede oto maile yönlendirsin şeklinde ayarlayabilirsiniz.

Aşama 8 : Tebrikler. Roundcube e tıklayarak mail hesabımıza eriştik. Artık mail gönderip alabiliriz. Html destekli imzalı postalar oluşturabiliriz.

* Bilgi : Eğer oluşturduğumuz e-posta hesabını outlook,thunderbirth gibi uygulamalara ekleyecek isek bu örneğe göre şöyle eklemeliyiz;

Mail Sunucusu : mail.siteadresiniz.com
Gelen posta (pop3) : mail.siteadresiniz.com
Giden posta (smtp) : mail.siteadresiniz.com
Hesap Adı : mail@siteadresiniz.com (oluşturduğunuz mail adresi)
Şifre : oluşturduğunuz şifre
Sunucum Kimlik Doğrulaması Gerektiriyor ? : evet
SSL Kullanımı? : Hayır
Giden SMTP Port : 587
Gelen POP3 Port : 110

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli